Energiasalvestus on sinu koduse energiapöörde osa

Kui sul on juba olnud võimalus oma katusele päikesepaneelid paigaldada, siis on väga hea! Kasutad rohelist energiat ning säästad oma energiaarvelt ja keskkonda juba täna. Aga kui sa küsid endalt, mis on järgmine samm, kuidas saada veelgi autonoomsemaks ja jätkusuutlikumaks, siis täienda oma päikeseenergia süsteemi akusalvestusega. Muide, Sunly City juba pakub seda tüüpi lahendusi!

Alustades põhitõdedest, siis ilmselt juba tead, et elektrikulud päeva jooksul varieeruvad palju. Selle loogika mõistmiseks ei ole vaja kasutada kõrget matemaatikat. Lihtsamalt öeldes rakendub siin kuldreegel, mis kehtib peaaegu kõikjal: mida ihaldatum on vara, seda rohkem on inimesed nõus selle eest maksma ning seda kallim see on. Esimese asjana tuleb meelde Uberi poolt pakutud teenused vihmase ilmaga, mil tariifid piire ei tunne! Elekter pole erand.

Tõenäoliselt kulutad sa enim elektrienergiat oma kodus hommikuti ja õhtuti. Enamus inimesi teevad seda samaaegselt. Seega peaks võrguettevõtja pidevalt jälgima ja tagama, et kõigi majapidamisteni jõuaks piisavalt energiat. Katkestuste vältimiseks hoitakse sees suured, kallid ja saastavad elektrijaamad (näiteks põlevkivi-elektrijaamad). Seetõttu on hommiku- ja õhtutunnid elektribörsil tavaliselt kallimad. Öösel on elekter odavam, kõik magavad ja puhuvad tugevad tuuled, mis panevad tuulikuid tootma palju odavat elektrit. Järgmine pilt  illustreerib hästi elektrihindade variatsiooni:

Üks lahendusi, kuidas elektrikulu lokaalselt kontrollida on päikesepaneelide paigaldamine. Seega ei maksa sa enam kulukaid võrgutariife ning sinu sõltuvus hinnakõikumistest on väiksem. Kui aga hoolikalt järele mõelda, siis kui palju toodab päikesepaneel igal aastaajal kell 7.00 või 20.00, mil vajad kõige rohkem energiat? Või kuhu läheb energia, mida toodetakse päeva jooksul, kuid kodus pole kedagi, kes seda tarbiks? Selle väljakutse saab lahendada energiasalvesti paigaldamisega – toota igal võimalusel ja tarbida, millal soovid. 

  • Esiteks, hakkad olema 100% sõltumatu! Kui lisada süsteemi hübriidinverter, mis jätkab tööd ka üldise elektrivõrgu ärakukkumisel, siis põlevad sul tuled ka ootamatute elektrikatkestuste korral.
  • Teiseks, sa lõpetad võrgutariifide tasumise, mis muide moodustavad vähemalt 40% sinu energiaarvest.
  • Kolmandaks, sa ei sõltu enam elektrituru hindadest.

Mõned inimesed ütlevad, et salvestussüsteem muudab kogu süsteemi keerulisemaks ja kallimaks. Aga see info on aegumas, sest salvestussüsteemid lähevad järjest odavamaks.

Kui sa pole energia salvestamiseks veel valmis, peale päikesepaneelide paigaldamist tasub jälgida oma süsteemi käitumisest ning analüüsida, kui palju jõuad kohapeal tarbida, kui palju ekspordid võrku ja kui suur on sinu energiavajadus õhtusel ajal ja varahommikul, kui päike veel ei paista. Kui päikeseenergia mittetarbitud kogus on märkimisväärne, siis on akusalvesti sinu jaoks õige lahendus. Ja Sunly City on siin, et juhendada sind selles esmapilgul keerulises, aga tegelikkuses lihtsas protsessis.