Kuidas võrgutasudelt kokku hoida?

Tasudes elektrienergia arveid, eeldame, et maksame tarbitud elektrienergia eest. Õige, aga mitte ainult! Toodetud elektri maksumus moodustab vaid 60% Sinu arvest? Mis toimub siis ülejäänud 40%-ga? On siin kohta kokkuhoiuks? Sukeldume matemaatikasse ja teeme mõned arvutused ühe reaalse tavakliendi elektriarve näitel.

Elektrienergia – Eesti Energia

Elektriarvel kajastub tarbitud elektri eest 25,99€ + käibemaks, kokku kuulub tasumisele 31,19€:

Just nagu teleturu reklaamides öeldakse: „See pole veel kõik!“, pole ka sellega elektriarve veel läbi. Arvestama peab ka teise teenusepakkujaga – elektrivõrguettevõttega, kelle töö on tagada, et elektrijaamas toodetud energia Sinu koduni jõuaks. Kui Sa pole just ise energiatootja, siis on võrguteenuse kulu lahutamatu elektrienergia kulust, sest kuskil elektrijaamas toodetud elekter on vaja ju Sinuni toimetada. Just nagu põllul kasvanud maasikate ostmise puhul tuleb tasuda nende transpordi eest kohta, kus neid siis tarbida saab.

Võrguteenus – Elektrilevi

Võrguettevõtte kuluridu vaadates näeme, et elektri edastamisele lisandub ka taastuvenergia tasu, elektriaktsiis ja käibemaks ehk lihtsustatult öeldes maksud, mis moodustavad 23,47 €:

Seega maksab antud näites lõpptarbija tarbitud energia eest 31,19 € ja selle energia transpordi ning maksude eest 23,47 €. Seega, tehes elementaarse arvutuse, selgub, et 42% arvest kuulub võrguteenusele ja maksudele*. Ja viimaste uudiste kohaselt tõstab Elektrilevi alates 1. juunist võrgutariife 10%, nii et juba juulis on oodata paratamatult suuremat arvet.

Lahenduseks on ise elektri tootmine!

Kuidas siis elektriarvet vähendada? Vastus on ise energiat tootes! Sel juhul ei pea sa võrguteenuse eest maksma selles mahus, mis oma päikesepaneelidega toodad ja ära tarbid. Seejuures ei pea tänapäeval enam päikesepaneele ise hankima ning nendega seotud asjaajamise ja installeerimisega tegelema. Sunly City pakub päikesepaneelide renti, kus saad 0€ investeeringuga hakata kohe energiatootjaks. Renditud päikesepaneelid toodavad ja tarbid nende energiat kohapeal, mis tähendab, et Sinu majast kümnete või isegi sadade kilomeetrite kaugusel asuvast elektrijaamast ei ole vaja energiat transportida. Edaspidi täidad ise energiatootja rolli – toodad oma kodu elektri ise.

Kui suurt päikeseparki vajad? Tee simulatsioon SIIN ja hakka raha ja CO2 heitkoguseid säästma juba sellest suvest! Tasuta konsultatsiooni saamiseks võta ühendust meie müügijuhiga!

* Heaks juhuks juhime tähelepanu, et elektrikulude 60/40% jagunemine kehtib toodud konkreetse näite kohta ning propotsioon sõltub suuresti elektrihinnast, millega parasjagu ostad.