Kliendilugu: Sunly City tegi kõik minu eest ära!

Esmakordselt said Sunly City päikesepaneelid paigaldatud Kose lähedal asuvasse šamaanikeskusesse, mille omanik Tõnu Talimaa hakkas omaenda päikesefarmi peale mõtlema olles ajendatud kõrgetest elektrihindadest. 

Algul ringi vaadates uurisin ikka, et kuidas päikesepaneele pangalaenuga võtta, mil ilmnes sootuks, et pangalaenu kuumakse oleks alates €300, olenemata kuust või päikesest. Pealegi pole kõigil ka nö krediidivõimekust. Selle summa peale hakkas rahakott siiski krimpsutama ja kuna koheselt kogu ressurssi välja käia polnud, siis uurisin ja sondeerisin pinda, milliseid teisi võimalusi üldse on.  

Leidsin guugeldades Sunly City päikesekalkulaatori, kuhu sisestasin oma andmed ja üsna varsti peale pakkumise küsimist helistas mulle projektijuht, kes rääkis valikutest ja võimalustest ja seejärel tuldi juba ka kohapeale. Mina pidin vaid koha kätte näitama, kuhu päikesepaneelid panna. Tundus nii magus pakkumine, et hakkasin lausa vaagima, et kus konks on.  

Minu esimene mõte oli, et tasuta lõunaid ju ei ole, mispeale saingi lihtsa ja selge vastuse, et Sunly City annab päikesepaneelid rendile. Minu hooleks jäid vaid liitumistasud, nemad tulevad panevad pargi püsti ja tööle.  

Eriti sobis mulle see, et renditasu suurus sõltub päikesest – suvel rohkema päikesega on kuutasu kõrgem, talvel aga tunduvalt madalam. Selle pealt otsustasingi, et park peaks end ise ära tasuma. Mina saan oma vajaliku elektri kätte ja võrku tagasimüüdavast elektrist saan kasvatada ettemaksu talviseks renditasuks. Muidugi sõltub see börsihinnast, kuid kasutajakogemus ja mugavus teevad selle omamoodi tasa. 15-aastase rendiperioodi jooksul ei pea mina muretsema pargi hoolduse ega töökorra pärast – see kõik on lepingujärgselt Sunly City pärusmaa ning juba kuutasu sees. 

Mulle meeldis Sunly City asjaajamine. Väga selgelt ja konkreetselt näidati ja seletati, kuidas protsess käima hakkab. Tundsin, et mõeldakse kaasa ja püütakse parimat pakkuda. Ettevõtte poolt oldi paindlikud ja kergesti kohanevad. Ma tundsin, et minu eest hoolitsetakse ja hindasin nende poolset vastutulelikkust.“ 

Šamaanikeskuses käis külas saade Kodustiil, kus Tõnu jagas oma kogemust, kuidas Sunly City päikesepaneelid keskusesse rajati. Saadet saad järgi vaadata SIIT alates 12. minutist.